Konsultacje psychologiczne i psychoterapia
PSYCHOTERAPIA DOROSŁYCH
Spotkanie z doświadczonym psychoterapeutą to szansa na rozwiązanie problemu, zyskanie nowej perspektywy, refleksję nad tym czemu nadaję w życiu wartość i w jak różnych kierunkach mogę teraz pójść. Nade wszystko to wyjątkowa relacja z kimś, kto przypomni nam o naszych zasobach i pomoże dojść do najlepszych, bo naszych własnych, wniosków.
PSYCHOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY
Dzieci i nastolatkowie to pacjenci, którym w procesie psychoterapii możemy podarować najwięcej. Ich strategie radzenia sobie nie są jeszcze utrwalone, co pozwala na wprowadzanie użytecznych i efektywnych zmian. Praca z dziećmi i adolescentami prowadzona jest w formie terapii rodzinnej lub przy istotnym współudziale rodziców, którzy są ekspertami od potrzeb swoich dzieci.
TERAPIA PAR
Sesje w terapii par służą refleksji nad tym czy indywidualne opowieści partnerów spotykają się we wspólnej narracji. Terapeuta nie jest sędzią ani mediatorem. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafi jednak zadać takie pytania, nad którymi partnerzy się dotąd nie zastanawiali.
KONSULTACJE DLA RODZICÓW
Kiedy pozwolić, a kiedy zabronić? Co jest naturalnym elementem dorastania, a co powinno niepokoić? W jaki sposób motywować dziecko do nauki? Co powiedzieć dziecku, które się boi, denerwuje albo smuci? Wsparcie i doradztwo dla rodziców to ten element pracy psychologicznej, dzięki któremu często udaje się zapobiec problemom, uporządkować własne przekonania o wychowaniu i poczuć się pewniej w roli rodzica. Jest to szczególnie ważne w kontekście pandemii i izolacji dzieci i młodzieży oraz kryzysu polskiej edukacji.
JAK PRACUJĘ
TERAPIA SYSTEMOWA
TERAPIA NARRACYJNA
PRACA Z CIAŁEM
BIOGRAM TERAPEUTKI
Joanna Sowińska - psychoterapeutka systemowa z kilkunastoletnim stażem. W gabinecie na poznańskich Jeżycach przyjmuje osoby dorosłe, pary, rodziny oraz dzieci i nastolatków. Bogata praktyka kliniczna pozwala jej sięgać do takich sposobów pracy, które są optymalne dla konkretnego pacjenta (korzysta z elementów psychoterapii narracyjnej, Gestalt i ACT). Wierzy, że prawdziwa zmiana zachodzi w życiu a nie w gabinecie, dlatego zaprasza na spotkania najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Taki setting uwzględnia współczesne tempo życia, pozwala przemyśleć wszystko, co padło w rozmowie i daje czas na eksperymentowanie z nowymi zachowaniami. Od 2013 roku uczy teorii i praktyki pomagania studentów i adeptów psychoterapii w ramach Instytutu Pomocy Profesjonalnej, którego jest założycielką.
Jak umówić się na wizytę?
1) NAPISZ SMS
Prosimy o przesłanie sms z pytaniem o wolne terminy na nr 514 993 023.
2) CZEKAJ NA ODPOWIEDŹ
Terapeutka odpowie udzielając niezbędnych informacji.
Jaki jest koszt terapii?