DLACZEGO INSTYTUT?
Instytut powstał po niezliczonych rozmowach ze studentami i absolwentami kierunków pomocowych, którzy mieli poczucie, że teoretyczne studia akademickie nie przygotowały ich do rozmów doradczych i terapeutycznych w gabinetach, poradniach, szkołach, szpitalach i ośrodkach.
Wspieramy osoby, które od początku swojej pracy dokładają starań, by ich kontakt pomocowy z drugim człowiekiem był profesjonalny, etyczny i użyteczny. Mamy świadomość odpowiedzialności zawodowej psychologów, pedagogów i doradców, dlatego budujemy ofertę wysokojakościowych i dostępnych cenowo szkoleń.
Wierzymy, że tylko kontakt z doświadczonymi profesjonalistami może pomóc w zbudowaniu odpowiedniego warsztatu pracy. Praktyka pomagania to nie jest coś, czego można się nauczyć wyłącznie z książek. Rozumiejąc znaczenie profilaktyki zdrowia psychicznego dla rozwoju jednostki i społeczeństw, popularyzujemy wiedzę psychologiczną także wśród osób niezwiązanych ze środowiskiem psychologów.
DLA KOGO JEST INSTYTUT?
Dla tych, którzy zaczynają
Pamiętamy jak trudne są pierwsze kroki w zawodzie, dlatego najchętniej pracujemy na rzecz wspierania tych, którzy szukają ważnych profesjonalnych wskazówek już na studiach i w pierwszych latach po ich ukończeniu. Na szkolenia przyjmujemy osoby związane z kierunkami terapeutycznymi, psychologicznymi, pedagogicznymi, doradczymi. Weź udział w zajęciach i przekonaj się czy ścieżka terapeutyczna jest dla Ciebie. Rozważasz którąś ze szkół kontekstualnych (systemową, narracyjną, ACT)- zrealizuj serię webinarów zanim zapiszesz się do szkoły terapii. Szkolenia pozwolą też od razu budować bazę kompetencji absolwentom, którzy zaczęli już pracę, a jeszcze nie mogą sobie pozwolić na szkołę psychoterapii.
Dla tych, którzy się doskonalą
Zawód terapeuty/doradcy wymaga nieustannego doskonalenia. Paleta trudności, z którymi zgłaszają się pacjenci, jest tak rozległa, że tylko nieustająca ciekawość i dbałość o kontakt z klinicystami-praktykami pozwalają na skuteczność w pracy. Etap doskonalenia to moment, w którym zaczynasz integrować filozofię pomagania. Zaczynasz rozumieć jak zrealizować podstawowe założenia modalności, niezależnie od zleceń klienta. Wybieraj webinary zaawansowane lub kursy, dzięki którym ugruntujesz swoje umiejętności i poczujesz się spokojnie i swobodnie w pracy.
Dla tych, którym bliska jest edukacja
Joanna Sowińska, która jest założycielką IPP, od niemal 10 lat tworzy także edukację autorską w Polsce. Jako superwizorka edukacyjna, dyrektorka i wicedyrektorka szkoły podstawowej i liceum, udowadnia, że podmiotowa edukacja oparta na relacjach jest możliwa w polskim systemie prawnym. Zapraszamy do konsultacji nauczycieli, psychologów szkolnych i osoby, które rozważają założenie szkoły lub wprowadzenie zmian w już istniejącej. Praca bez ocen, bez prac domowych, w oparciu o holistycznie poukładaną podstawę programową i kompetencje przyszłości, to oczywiste i możliwe aspekty działania i wzrastania współczesnych placówek edukacyjnych.
Dla firm i przedsiębiorstw
Coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia dbałość o dobrostan psychiczny pracowników to ważny element prowadzenia biznesu. Spotykamy się osobiście i online z menadżerami i pracownikami, by rozmawiać o takich tematach jak odpornośc psychiczna, gospodarowanie stresem, profilaktyka zdrowia psychicznego, dobre odnajdowanie się w roli rodzica, partnera i pracownika. Zapraszamy do kontaktu szefów oraz działy HR, którym zależy na holistycznym rozwoju pracowników i trosce o ich wydajność i zadowolenie.
Dla instytucji i ośrodków, które pracują w obszarach pomocowych
Od początku istnienia IPP jestesmy związani współpracą z wieloma ośrodkami, które pracują w takich kontekstach jak: rodziny adopcyjne i zastępcze, przemoc domowa, praca socjalna, wsparcie i wychowanie młodzieży, terapia par i małżeństw. Prowadzimy szkolenia, superwizje i webinary, dzięki którym pracownicy i/lub beneficjenci ośrodków doskonalą swoje umiejętności i kompetencje.
KTO TWORZY INSTYTUT?
Psychoterapeutka
Joanna Sowińska
Psychoterapeutka z kilkunastoletnim stażem. W swojej pracy klinicznej bazuje na modalności systemowej, integrując ją z innymi podejściami kontekstualnymi (terapia narracyjna, Gestalt, ACT). W gabinecie na poznańskich Jeżycach wspiera dorosłych, pary, rodziny oraz nastolatków. Prowadzi także terapię dzieci, każdorazowo uwzględniając perspektywę rodziny.
Przejęta kondycją polskiego systemu ochrony zdrowia psychicznego oraz mocno teoretycznym charakterem studiów psychologicznych w 2013 roku założyła IPP. Ufa, że tworzenie profesjonalnej i dostępnej cenowo bazy wiedzy o pomaganiu może sprawić, że więcej osób otrzyma dokładnie taką pomoc, jaka jest im niezbędna. Projektuje i prowadzi szkolenia, pozyskuje terapeutów do współpracy, podpowiada mądre lektury. Celem jej działania jako terapeutki i nauczycielki terapii jest to samo- by Pacjenci i Kursanci poczuli się na tyle kompetentni, żeby jej wsparcie nie było już potrzebne.
Ekonomistka
Marta Leoniuk
Ekonomistka, specjalistka zarządzania kreatywnego opartego o kompetencje przyszłości. Zawodowo związana z marketingiem, UX i uczeniem młodzieży licealnej autorskich przedmiotów ekonomicznych. W Instytucie dba o to, by organizacja rozwijała się adekwatnie do potrzeb Kursantów i adaptowała się do zmieniających się warunków zewnętrznych. Gdyby nie ona, szkolenia pewnie odbywałyby się w gaju oliwnym, a żeby się na nie zapisać, musielibyście wysłać telegram.
Odpowiada także za strategie finansowe, dzięki którym możemy proponować szkolenia dostępne cenowo i tym samym wspierać młodych specjalistów. Najprawdopodobniej najbardziej kompetentny psycholog wśród nie-psychologów, który wziął udział we wszystkich zajęciach IPP.