Praca terapeuty jest przywilejem i wyzwaniem jednocześnie. Nigdy nie wiemy dokładnie kto i z jaką historią zapuka do naszych drzwi. Mimo że symptomy wyglądają podobnie, to ludzie są unikalni i niepowtarzalni. Jak poradzić sobie z tą nieprzewidywalnością, jak być gotowym? Z drugiej strony, kiedy udaje nam się sprawić, żeby pacjent żył w sposób, którego sobie dla siebie życzy, to satysfakcja i poczucie robienia czegoś ważnego są naprawdę nagradzające.
Grupa wymiany doświadczeń i doskonalenia zawodowego jest przestrzenią, w której będziemy się dzielić zarówno trudami jak i wyjątkowością naszej pracy. Każde spotkanie składa się z następujących części:
– część seminaryjna, polegająca na analizie listu/materiału/prezentacji/lektury przesłanych przez prowadzącą
– część ćwiczeniowa w małych grupach oraz na forum
– część konsultacyjno-superwizyjna
Zatem mamy tutaj wszystko to, co składa się na proces terapeutyczny: praktyczne prowadzenie rozmowy terapeuta-pacjent, umocowanie w filozofii pomagania i refleksję między spotkaniami, kiedy wszystko może się poukładać, połączyć z już posiadanym doświadczeniem.
To nie jest formuła klasycznych superwizji. Tam zwykle analizuje się przypadek, ogląda się go, buduje nowe znaczenia i hipotezy. Przełożenie wniosków z superwizji na pytania i interwencje, na rozmowę, na spotkanie- pozostaje w dużej mierze po stronie superwizanta. My chcemy zrobić coś nieco innego i oprzeć szkolenie na prawdziwych rozmowach. Oglądanie się nawzajem przy pracy, przykłady pracy osoby prowadzącej, sugestie od doświadczonego terapeuty i regularne budowanie dojrzałości terapeutycznej mogą okazać się pomocne w gabinecie.
Zapraszamy terapeutki i terapeutów z minimum rocznym stażem regularnej pracy z pacjentami. Będziemy odnosić się do pracy z nastolatkami, dorosłymi, parami i rodzinami.
Sprawdźcie w sobie, czy jesteście gotowi do pracy ćwiczeniowej, a nie tylko (i aż) robienia notatek. Stare powiedzenie mówi, że na szkoleniach wszyscy chcemy być pacjentami, a w życiu jednak wszyscy jesteśmy terapeutami, więc warto się odważyć!
Grupa ma charakter zamknięty i jest w niej 12 miejsc. Ma być kameralnie i ze stopniowo rosnącym zaufaniem. Każda osoba uczestnicząca przyjmuje na siebie obowiązek przedstawienia minimum dwóch procesów terapeutycznych w czasie trwania Grupy- umówimy się na określone terminy.
Spotkania odbywają się online w niedzielne wieczory raz w miesiącu w godzinach 17:00-20:00 według harmonogramu:
24 września
29 października
26 listopada
10 grudnia
21 stycznia
18 lutego
17 marca
14 kwietnia
19 maja
16 czerwca
Łącznie 30h zegarowych doskonalenia kompetencji
*Jeśli z ważnego powodu termin spotkania ulegnie zmianie- zostanie zastąpiony również wieczorną niedzielą.
Osoby, które uzyskają obecność na minimum 9 spotkaniach otrzymają możliwość wygenerowania Certyfikatu, potwierdzającego udział w zajęciach doskonalących i wykonaną pracę własną.
Jeśli masz potrzebę uzyskania płatności w ratach, napisz: biuro@instytutpp.pl
/fot.Unsplash, Chris Montgomery
Szczegóły
- Wykłady 20
- Testy 0
- Czas trwania 30 godzin
- Poziom Wszystkie
- Język Polski
- Słuchacze 14
- Certyfikat Tak
- Egzamin Tak